Youth Teams (2008-09)

Conference B

League Table – Football Conference Youth League Southern Division “B” Table

P W D L F A G/D Points
Crawley Town 19 16 3 0 69 20 49 51
Histon 18 12 4 2 59 27 32 40
Watford CSE 20 11 6 3 49 30 19 39
Wycombe AW 20 11 1 8 39 34 5 34
Woking Reds 19 10 3 6 41 32 9 33
Birmingham City 20 9 4 7 30 27 3 31
KAFC Whites 20 5 3 12 30 42 -12 18
Boreham Wood 20 5 3 12 42 59 – 17 18
Wealdstone 20 4 3 12 27 45 – 18 18
AFC Wimbledon 19 4 3 12 33 51 – 18 15
St Albans City

College Team

League Table – English College Football Association Premiew Division One

P W D L F A G/D Points
Filton 13 10 2 1 39 13 26 32
Southgate 14 9 1 4 39 24 15 28
Stanmore 14 5 4 5 34 35 -1 19
Kingston 14 5 4 5 20 24 -4 19
East Berks 14 5 3 6 18 14 4 18
Cirencester 13 4 2 7 27 32 – 5 14
SEEVIC 13 3 5 5 24 29 – 5 14
Swansea 11 1 1 9 10 40 – 30 4

Allied Countries Team

League Table – Allied Countries Youth League – East Division

P W D L F A G/D Points
Wealdstone 18 12 3 2 49 25 24 42
Uxbridge 18 11 3 4 48 26 22 36
Hanwell Town 18 9 4 5 40 23 17 31
Colney Heath 18 9 2 7 32 28 4 29
Hillingdon Boro 18 7 5 6 36 23 13 26
Kentish Town 18 7 4 7 31 35 -4 25
London Colney 18 8 1 9 29 33 -4 25
North Greenford 18 7 0 11 28 48 -20 21
Harefield United 18 4 0 14 26 59 -33 12
Bedfont Green 18 3 2 13 27 46 -19 11

 

Conference B

Fixtures and Results – Home matches played on the 3G pitch at Hillingdon Boro FC,kick-off at 2pm

Date

H/A

Opponents

WLD

Results

Scorers

September 2008
Wed 10th

A

Welling Utd (FA Yth Cup Prelim Round)

W

4-1

Lake,Kelani,O’Connell,Hubbard
Wed 17th

A

Crawley Town

L

3-1

 
Wed 25th

A

Cockfosters(FA Yth Cup 1st Q Round

L

1-2

Blennerhassett
October 2008
Wed 1st

H

Histon

L

0-2


Wed 8th

A

AFC Wimbledon

D

1-1

 
Wed 15th

H

St Albans City Saints

L

0-1

Wed 22nd

A

Watford CSE

W

3-0

OpondoMbai,Horan,Ferguson
Thur 23rd A Enfield Town (MSYC) L 4-1 Kelani
Wed 29th

H

KAFC Whites

L

0-5

 
November 2008
Wed 5th

H

Brightlingsea Regent (L Cup 1st R)

L

3-2

O’Connell,Salapatas
Wed 12th

H

Wycombe Wanderers Aw

W

4-2

Grandison2,Campbell,Hussein
December 2008
Wed 3rd

H

Birmingham City Blues

L

2-1

OpondoMbai

Wed 10th

A

Boreham Wood Blues

   
January 2009
Wed 21st

H

Crawley Town

L

1-2

Khan
February 2009
Wed 18th

H

Watford CSE

L

2-3

Khan 2
Wed 25th

A

KAFC Whites

L

0-4

 
March 2009
Wed 11th

H

Woking Reds

D

2-2

McCrea2
Wed 18th

A

Birmingham City Blues

L

0-1

 
Mon 23rd A Histon L 0-4
Wed 25th

H

Boreham Wood Blues

W

2-0

Grandison2
April 2009
Wed 1st

A

Boreham Wood Blues D

3-3

Horan,Lee,Hussein
Wed 8th

A

Woking Reds

L

0-5

 
Wed 15th H AFC Wimbledon W 3-1 Khan2 Michael
Mon 20th A Wycombe L 1-2 Lee
Wed 22th

A

St Albans Saints W

3-2

Grandison2,Ciffunetes
May 2009
       

 

 

College Team – Fixtures and Results

Stanmore College XI

Date

H/A

Opponents

WLD

Result

September

Wed 10th

H South East Essex D 2-2

Wed 17th

H East Berks W 1-0
Wed 24th A Kingston L 1-5

October

Wed 1st

A Southgate L 2-9

Wed 15th

H Cirencester W 3-1

November

Wed 12th

H Richmond (League Cup) W 2-0

Wed 26th

A Swansea W 3-0

December

Wed 10th

A East Berks L 0-1

January

Wed 7th

H Filton L 1-5

Wed 28th

A South East Essex D 4-4

February

Wed 18th

H Kingston D 1-1

Wed 25th

H Swansea W 4-0

March

Wed 18th

H Southgate L 4-5

Wed 18th

A Cirencester L 1-3
Wed 25th A Filton D 3-3

 

 

Allied Countries Team – Fixtures and Results

Home matches played at The Vale, kick-off at 19:45

Date

H/A

Opponents

WLD

Scorers

Result

September

Wed 24th

A Uxbridge  D Carter 2, McDonald, Ogbara

 4-4

October

Wed 1st

 A  North Greenford  W

 Carter 3, Victoriano 2, Ogbara

 6-0

Wed 8th

 H  Hanwell Town  L  

1-4

Wed 15th

 A  London Colney  W

 McDonald 3,Salambayat, Victoriaro

 5-3

Thurs 23rd

  A Colney Heath  W  McDonald 2,Salambayat

 3-2

Wed 29th

 A  Kidlington (League Cup)  W

 MacDonald, Salambayat, Victoriaro, Carter 2

 5-1

November

Wed 19th

 A  Hillingdon Boro  W  Victoriaro, Salambayat,

 2-1

Wed 26th

 H Uxbridge  W  McDonald 2, Victoriaro, Carter, Ogbara

 5-2

December

Wed 10th

 A  Harefield Utd  W  Victoriaro, Ageyman

 2-1

January

Wed 14th

A London Colney (League Cup) W  Carter, Popovic, Salambayat

 3-1

February

Mon 16th

A Northwood (Ryman Cup) W

 Popovic 2, Mc Donald

2 1

March

Mon1st

 A Kentish Town  D  –

0-0

Mon 9th H Boreham Wood (Ryman Cup) L Ogbara 1-3

Mon 16th

Bedfont Green   W Salmbayat

1-0

April

Wed 1st

 H Hillingdon Borough  W Carter 2

2-1

Mon 6th H Burnham (League Cup) W McDonald Ageyman 2-1
Wed 8th H North Greenford United W Salmbayat 2, Kelani2, Ageyman 5-0
Tue 14th H London Colney W McDonald,Salmbayat 2-0
Wed 15th H Colney Heath D Carter 1-1
Mon 20th A Bedfont W Kelani, Popovic 2-0

Wed 22nd

 H Kentish T  W Salmbayat, Carter,Ageyman

3-1

Mon 27th

 A Hanwell  L  Ageyman 2

2-4

Wed 29th H Harefield United W Salmbayat 2, Mc Donald 3-1

May

Frid 8th May – Uxbridge – League Cup Final – Match to be played at Hayes & Yeading FC KO 19:30